Kënga E Skenderbeut


Download Kënga E SkenderbeutSitemap

Castle Of Armegadown - Ywolf - Trilogy Of The Night (CD, Album), The Cranberries - To The Faithful Departed (The Complete Sessions 1996-1997) (CD, Album), Markiert Und Lebhaft - Claudio Arrau - Schumann (Vinyl, LP), Mrs. Bean - Various - CMJ New Music Monthly Volume 80 April 2000 (CD), Blame The Snow For Falling, Anschlag - Plan 29 - What Is A Threat? (CD), Rituals - Christopher Young - Invaders From Mars (CD, Album), Don Ferencz - Love One Another (Vinyl, LP), Untitled - Five Pointe O - Untitled (CD, Album), Ο Μπεκρής - Γιώργος Μητσάκης - 23 Μεγάλες Λαϊκές Επιτυχίες (CD, Album), Show Me A Good Time - Drake - Thank Me Later (CD, Album), Белая Тайга - Сергей ПалычЪ - Первый... (CD, Album), Soul Kitchen

8 Replies to “ Kënga E Skenderbeut ”

  1. Brijt e trupit o jatagana. Me nje lahutë o i kendon lirisë Mbi lahutë o koka e dhisë E ne bisht Gjergji o n’përkrenare Ia ka dhenë o lahutës shqiptare. Me i bere o lahutës telin vajzat tona e pren bistekin. Kur tradhtitë o na i ben bllokada, Shkrimë unazat e i bem shpata. Shtat krajli o i kish Bota Shtat krajli o na m’synë me topa/5().
  2. Këtë e pasqyron edhe kënga e bukur popullore: N’kullë të Çobës në Selitë,/ Të gjithë krushq erdhën atë ditë Por lapsit të rapsodit popullor nuk i shpëton as çorganizimi i ushtrisë osmane. Madje edhe pamja sa ironike, aq edhe e trishtueshme e ushtarëve turq, pas një humbje përben tablonë më reale të kohës.
  3. Në reagimet e shumta që janë vënë re ditët e fundit në diskutimin mbi origjinën e nënës së Skënderbeut, janë përmendur referenca të shumta. Por nuk ka nevojë t’u referohesh të gjithëve. Mjafton të shkosh te disa burime të hershme, më të hershmet. Sepse të gjithë të tjerët janë bazuar te këto burime. Në këtë [ ].
  4. Jul 26,  · Kurt Lika - Kenga e Veles (Official Video HD) ArkivaShqip. Kurt Lika - Gjalle a vdek nusen ma bini (Official Video HD) Albanian Videoclips. Historia e Skenderbeut pjesa e 2. PORTAL AL. Lezhe: memoriali i Skenderbeut, i nenshtrohet rikonstruksionit. Zjarr Televizion.
  5. Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.
  6. Emri. Forma origjinale latine e mbiemrit, Castrioti (gjithashti si Castriothi in ), në historiografinë e sotme shqiptare paraqitet si Kastrioti, ndërsa emri i tij si Gjergj. Charles du Fresne (–), duke shkruar në latinisht, përdori Georgius Castriotus Scanderbegus në veprën e tij. C. C. Moorenë veprën biografike për Skënderbeun () përdori Castriot.
  7. Dashnor Kaloçi Historia e Heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ka ngjallur vazhdimisht një interes të madh, dhe me figurën, jetën, veprën, betejat, luftërat, diplomacinë e tij, etj. janë marrë breza të tërë kronikanësh, studiuesish, historianësh, shqiptarë dhe të huaj, që nga periudha e tij e deri në ditë tona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*